KE Burgmann

Od lat pomagamy firmom lokować i pomnażać zasoby

Po co ocieplać stare domy i inwestować w wentylację mechaniczną?

Zasadność inwestycji

Inwestycja w docieplenie domu zawsze pozwala na zgromadzenie sporych oszczędności na ogrzewaniu budynku. Wiele zależy także od sposobu jego wentylacji. Korzystając z wentylacji grawitacyjnej, większość ciepła z pewnością szybko będzie nam uciekać. Gdy postawimy na rekuperację lub wentylację mechaniczną, wtedy wraz z prawidłowym ociepleniem budynku będziemy w stanie zachować ciepło w pomieszczeniach i zgromadzić duże oszczędności bez konieczności znacznego wydatkowania na ogrzewania. A co ze starymi domami? Czy je także można ocieplić?

Jak zyskać niezależność finansową? 3 skuteczne sposoby

Oszczędności

W budynkach z lat 60., które są w stanie przenieść dodatkowe obciążenia można, a nawet powinno zainwestować się w dodatkowe ocieplenie. Także w tych młodszych, wykonanych z innych materiałów. Wiele z nich ma niezwykle wysoki współczynnik ciepłochłonności ścian, a co za tym idzie, wymaga ogromnej ilości ciepła do ogrzania ich pomieszczeń. Takie budynki często wykazują tendencję nawet do pięciokrotnego przekroczenia obecnych norm ciepłochłonności ścian. Dlatego też inwestycja w docieplenie, przy obecnych warunkach jest w stanie pomóc nam zmniejszyć go nawet dwukrotnie. Może to oznaczać wysokie oszczędności na ogrzewaniu. Z tego też powodu nie warto zwlekać z dociepleniem ścian starych budynków, ponieważ taka inwestycja z pewnością szybko się zwróci.

Szybki zwrot z inwestycji

Gdy tylko dysponujemy funduszem na ten cel, gdy tylko jesteśmy w stanie zorganizować ekipę budowlano-remontową, która wykona dla nas takie zadanie, zawsze wtedy powinniśmy przemyśleć możliwość dokonania takich inwestycji. Inwestycji w ocieplenie budynku, po to, by mieć możliwość zgromadzenia sporych oszczędności na ogrzewaniu. By np. móc je zainwestować w dodatkową i wydajną wentylację mechaniczną, by ciepło wciąż nie uciekało kominem z naszego domu. Z tego też powodu docieplenie ścian domu i inwestycja w wentylację pozwalają na zminimalizowanie strat ciepła, zminimalizowanie rachunków i tanie ogrzanie pomieszczeń mieszkalnych. Na uzyskanie poczucia przytulności we własnym domu.