KE Burgmann

Od lat pomagamy firmom lokować i pomnażać zasoby

Jak nie płacić prowizji na portalu Allegro?

Allegro to ten najbardziej popularny portal aukcyjny w Polsce, który umożliwia dotarcie do naprawdę sporej ilości konsumentów liczonych w milionach. Nic również i dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością wśród sprzedawców, ale i w branży e-commerce. Korzystanie jednak i z tej platformy wiąże się z dodatkowymi opłatami, w tym na przykład prowizja od transakcji. Czy da się jej jednak uniknąć? Odpowiedź znajdziesz na dole tego artykułu.

Czy da się uniknąć prowizji nałożonej przez Allegro?

Model biznesowy Allegro w dużej jednak i mierze opiera się na prowizjach. Portal jako takowy pośrednik pomiędzy sprzedawcami a klientami pobiera opłaty za prowadzenie sprzedaży. Należą do nich między innymi:

  1. Płatność przy wystawieniu aukcji w wybranych kategoriach.
  2. Prowizje od sprzedaży.
  3. Opcje dodatkowe jak abonament, czy promocja aukcji.
  4. Opłaty za utrzymanie ofert.

Według informacji z artykułu na stronie https://www.earn.pl/, omawiana platforma wprowadziła również i dodatkową prowizję od każdej sprzedaży dla klientów, którzy nie mają wykupionego abonamentu Allegro. Od 2 listopada 2022 roku za każdy zakup będzie, naliczana dodatkowo oplata, która będzie wynosić 1 złotych. Dotyczy to zarówno sprzedawców posiadających konto firmowe, jak i te zwykłe. Jeżeli i klient na przykład zwróci zamówiony produkt, Allegro odda Ci opłatę. Jedynym sposobem na brak pobierania tej prowizji jest wykup abonamentu na tym o to największym portalu e-commerce.

Jeżeli i Ty chcesz zacząć sprzedawać swoje produkty, czy usługi na Allegro to i tak nie unikniesz całkowicie płacenia prowizji. Możesz jednak i skorzystać z ofert specjalnych, ale i zastosować różne triki pozwalające na ograniczenie dodatkowych wydatków związanych z Allegro.

Jak możesz nie płacić prowizji na Allegro? 3 sposoby

Zapoznaj się z tymi sprytnymi sposobami, dzięki i którym zminimalizujesz koszty sprzedaży na portalu do minimum.

1. Skorzystaj z oferty 0 procent na start.

Jeżeli i dopiero zaczynasz swoją przygodę z e-commerce i tym portalem masz świetną okazję, która jest przygotowana dla początkujących, czyli 0 procent prowizji na start. Dlatego też i w tym warto wykorzystać wyróżnienia i tym podobne promowanie i dodawanie przedmiotów.

2. Wykorzystaj omijacz opłaty utrzymaniowej.

Aby jednak i ograniczyć swoje koszty na Allegro. Zadbaj między innymi o uniknięcie opłaty utrzymaniowej na tym portalu. Jest ona naliczana na ów aukcjach, na których w ciągu 365 dni od wystawienia nie została wygenerowana sprzedaż.

3. Przenieś sprzedaż do własnego sklepu.

Jak i nie chcesz, płacić żadnej prowizji na Allegro załóż, własny sklep Online i w ten o to sposób unikniesz wszystkich dodatkowych opłat związanych z tą platformą e-commerce.