Co składa się na Twoją zdolność kredytową?
– Masz za duży dług?
– Za dużo niezapłaconych rachunków?
– Czy ostatnio spotkałeś się z poważnymi problemami finansowymi, takimi jak bankructwo?
– Czy po prostu nie miałeś kredytu wystarczająco długo, aby uzyskać dobry kredyt?
– Czy nie spłaciłeś pożyczki, nie zapłaciłeś podatków lub niedawno zostałeś zgłoszony firmie windykacyjnej?
Problemy, które przyczyniają się do twoich problemów kredytowych, powinny dyktować, w jaki sposób zdecydujesz się zwiększyć swoją zdolność kredytową. Opracuj listę kontrolną rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić Twoją sytuację kredytową.
Zanurz się w jeszcze głębszy świat finansów ze stroną https://www.ewiadomosci.pl!
Kiedy szukasz profesjonalnego doradztwa kredytowego lub pomocy kredytowej, doradcy zazwyczaj współpracują z Tobą, aby pomóc Ci opracować spersonalizowaną strategię, która wyraźnie odnosi się do Twoich problemów kredytowych i historii finansowej. Teraz, dzięki temu ebookowi, możesz samodzielnie opracować podobną strategię – w swoim czasie i na własny koszt.
Opracowując swój plan działania, dowiedz się, skąd pochodzi większość Twojej zdolności kredytowej:
1) Twoja historia kredytowa (w niektórych przypadkach stanowi ponad jedną trzecią Twojej zdolności kredytowej). To, czy w przeszłości byłeś na wysokim poziomie ryzyka kredytowego, jest uważane za najlepszy wskaźnik tego, jak zareagujesz na zadłużenie w przyszłości. Z tego powodu opóźnienia w płatnościach, niespłacanie kredytów, niezapłacony podatek, bankructwa i inne nieuregulowane zobowiązania z tytułu zadłużenia będą miały największe znaczenie dla Ciebie. Niestety nie możesz teraz wiele zrobić ze swoją finansową przeszłością, ale rozpoczęcie płacenia rachunków na czas – począwszy od dzisiaj – może pomóc zwiększyć Twoją zdolność kredytową w przyszłości.
2) Twoje obecne długi (w niektórych przypadkach stanowią około jednej trzeciej Twojej zdolności kredytowej). Jeśli masz duże zadłużenie, może to oznaczać, że masz problemy finansowe i będziesz mieć problemy ze spłatą długów w przyszłości. Jeśli masz teraz dużo długów – a zwłaszcza jeśli ostatnio dużo pożyczyłeś – ten fakt obniży Twoją zdolność kredytową. Zwiększasz swoją zdolność kredytową, spłacając swoje długi tak daleko, jak to tylko możliwe.
3) Jak długo masz kredyt (w niektórych przypadkach stanowi do 15% Twojej zdolności kredytowej). Jeśli nie masz konta kredytowego przez długi czas, możesz nie mieć wystarczającej historii, aby poinformować pożyczkodawców, czy ponosisz dobre ryzyko kredytowe. Brak kredytu przez długi czas może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Możesz temu przeciwdziałać, utrzymując otwarte konta, zamiast zamykać je, gdy je spłacasz.
4) Rodzaje posiadanych kredytów (w większości przypadków stanowią około jednej dziesiątej Twojej zdolności kredytowej). Pożyczkodawcy lubią widzieć kombinację obowiązków finansowych, z którymi dobrze sobie radzisz. Posiadanie rachunków, które płacisz, a także jednego lub dwóch rodzajów pożyczek, może faktycznie poprawić Twoją zdolność kredytową. Posiadanie co najmniej jednej karty kredytowej, którą dobrze zarządzasz, może również poprawić Twoją zdolność kredytową.
Jak widać, możliwe jest jedynie oszacowanie, w jakim stopniu konkretny obszar raportu kredytowego wpływa na ocenę kredytową. Niemniej jednak, pamiętając o tych pięciu obszarach i upewniając się, że każdy z nich jest uwzględniony w Twoim spersonalizowanym planie, zapewnisz, że Twój spersonalizowany plan naprawy kredytu jest wystarczająco kompleksowy, aby skutecznie zwiększyć Twój kredyt.